დავით ბაქრაძე დავით ბაქრაძე
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289156
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281139
  • ოთახი (თბილისი)
  • A-419
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-508
  • დაბადების თარიღი
  • 01-07-1972

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

  • საპარლამენტო უმცირესობის ლიდერი

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - „მეტი სარგებელი ხალხს“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • საპარლამენტო უმცირესობის ლიდერი

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის თავმჯდომარე

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-09-2007)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ელექტრონული ტექნიკის მასალებისა და კომპონენტების ფიზიკა და ტექნოლოგია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • სახელმწიფო მმართველობის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სახელმწიფოს მართვა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრი (2008 - 2008)
  • კონფლიქტების მოგვარების საკითხების საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი (2007 - 2008)
  • საქართველოს ეროვნული უშიშროების საბჭოს აპარატი, სამსახურის უფროსი, დეპარტამენტის დირექტორი (2002 - 2004)
  • საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტრო, სამმართველოს უფროსის მოადგილე, უფროსი, დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე (1997 - 2002)
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი, ასპირანტი (1994 - 1997)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ფიზიკა-მათმატიკის მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ევროპული საქართველო - მოძრაობა თავისუფლებისთვის“ - ფრაქციის წევრი (23-06-2017 )
  • arrow
    ფრაქცია „მოძრაობა თავისუფლებისთვის - ევროპული საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (30-01-2017 - 23-06-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ევროპული საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (13-01-2017 - 30-01-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 - 13-01-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-09-2007)

კომიტეტი

  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (23-04-2004 - 07-09-2007)

კომისია

  • arrow
    ჩრდილოატლანტიკური ხელშეკრულების ორგანიზაციის (ნატო) საპარლამენტო ასამბლეის საგაზაფხულო სესიის (2017 წლის 26-29 მაისი) საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (01-03-2017 - 29-05-2017)
  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (27-12-2013 - 29-02-2016)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (21-07-2010 - 21-08-2010)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრალიის თანამეგობრობის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    არგენტინის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბრაზილიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    დომინიკის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ეკვადორის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ინდოეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ისრაელის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ჩილეს რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ავსტრალიის თანამეგობრობის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    პოლონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    თურქმენეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (20-06-2007 - 07-09-2007)
  • arrow
    ბელგიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-09-2007)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-09-2007)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა (PACE), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )
  • arrow
    საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )
  • arrow
    ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (15-07-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (15-07-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-09-2007)
  • arrow
    ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო თანამშრომლობის კომიტეტი),საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (28-10-2004 - 07-09-2007)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის გენდერული თანასწორობის საბჭო - საბჭოს წევრი (15-11-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    საქართველოს ანტიკრიზისული საბჭო - საბჭოს წევრი (24-10-2008 - 21-10-2012)