რამაზ ნიკოლაიშვილი რამაზ ნიკოლაიშვილი
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289273
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281577
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-209
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-217
  • დაბადების თარიღი
  • 17-06-1965

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - „მეტი სარგებელი ხალხს“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფინანსები და კრედიტები
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტუქტურის მინისტრი (2010 - 2012)
  • საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე (2008 - 2010)
  • საქართველოს თავდაცვის მინისტრის მოადგილე (2008)
  • საქართველოს ადმინისტრაციულ-ტერიტორიულ ერთეულებში (ლანჩხუთის, ოზურგეთისა და ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტები) სახელმწიფო რწმუნებული-გუბერნატორი (2008)
  • შემოსავლების სამსახურის საგამოძიებო დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს უფროსი (2007 - 2008)
  • ფინანსური პოლიციის საგამოძიებო დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს უფროსი (2005 - 2007)
  • ფინანსური პოლიციის სტატისტიკური აღრიცხვისა და საინფორმაციო სამმართველოს უფროსი (2004 - 2005)
  • საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს ფინანსური პოლიციის საინფორმაციო ანალიტიკური დეპარტამენტის უფროსის მოადგილე (2004)
  • საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს საგადასახადო დეპარტამენტის ოპერატიული სამსახურის სამმართველოს უფროსის მოადგილე (2003 - 2004)
  • საქართველოს საგადასახადო შემოსავლების სამინისტროს საგანგებო ლეგიონი (2000 - 2003)
  • საქართველოს რესპუბლიკის სახელმწიფო საგადასახადო ინპექციის ოპერატიული სამმართველო (1994 - 2000)
  • შემოქმედებითი გაერთიანება "სხივის" ინჟინერ-კონსტრუქტორი (1993 - 1994)
  • სსი თბილქალაქპროექტის ინჟინერ-კონსტრუქტორი (1990 - 1993)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების მედალი (17-09-2007)
  • ღირსების ორდენი (04-12-2008)
  • ბრწყინვალების საპრეზიდენტო ორდენი (24-05-2010)
  • წმინდა გიორგის სახელობის გამარჯვების ორდენი (26-05-2012)
  • ვახტანგ გორგასლის I ხარისხის ორდენი (15-11-2013)

საპატიო წოდება

  • წლის ინჟინერი (01-01-2009)
  • პატრიარქის სიგელი ეკლესიის წინაშე გაწეული განსაკუთრებული თანადგომისა და ღვაწლისათვის (01-01-2012)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ევროპული საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (13-01-2017 - 16-01-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 - 13-01-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 18-11-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-02-2017 )
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 13-01-2017)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 13-01-2017)
  • arrow
    დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (16-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-03-2013 - 28-03-2013)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 18-11-2016)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბელგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    საბერძნეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ისრაელის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    საფრანგეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    კორეის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    სომხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ლატვიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ლიეტუვას რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ნიდერლანდების სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ყაზახეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    პოლონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    შვედეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    შვეიცარიის კონფედერაციის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ჩეხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ხორვატიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ლატვიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ლიტვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ნიდერლანდების სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ისრაელის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    შვედეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    შვეიცარიის კონფედერაციის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    კორეის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABSEC), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )
  • arrow
    მართლმადიდებლობის საპარლამენტთაშორისო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 18-11-2016)

სხვა

  • arrow
    უმცირესობა - საპარლამენტო უმცირესობის წევრი (16-01-2017 )