ირმა ნადირაშვილი ირმა ნადირაშვილი
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289216
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281524
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-205
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-143
  • დაბადების თარიღი
  • 15-03-1970

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - „მეტი სარგებელი ხალხს“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საზღვარგარეთის აღმ.ქვეყნების ქვეყანათმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • სამაუწყებლო კომპანია რუსთავი 2-ის კორესპონდენტი (1994 - 2005)
  • ნავთობისა და გაზის სააგენტოს უფროსის მოადგილე (2005 - 2007)
  • შრომის, ჯანმრთელობის და სოციალური დაცვის სამინისტროს საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის უფროსი (2008 - 2008)
  • სამაუწყებლო კომპანია რუსთავი 2-ის პროგრამა "პოსტ სკრიპტუმის" მთავარი პროდიუსერი (2008 - 2009)
  • სამაუწყებლო კომპანია რუსთავი 2-ის საინფორმაციო სამსახურის უფროსი (2009 - 2010)
  • საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაციის უფროსის მოადგილე (2010 - 2012)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 )
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის მდივანი (21-10-2012 - 18-11-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 )
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 )
  • arrow
    დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (16-02-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 18-11-2016)

კომისია

  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (17-12-2012 - 17-01-2013)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბოლივიის მრავალეროვნული სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ბელგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    საფრანგეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

სხვა

  • arrow
    უმცირესობა - საპარლამენტო უმცირესობის ლიდერის მოადგილე (18-11-2016 )