გიგა ბუკია გიგა ბუკია
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289146
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281563
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-220
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-503
  • დაბადების თარიღი
  • 13-10-1967

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სუბტროპიკული მეურნეობის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სოფლის მეურნეობის მექანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს კონსერვატიული პარტია, სარევიზიო კომისიის თავმჯდომარე, ეროვნული კომიტეტის წევრი, გენერალური მდივანი (2005 - 2009)
  • ინდსაწარმო გიგა ბუკია (1997 - 2004)
  • შპს პინო, გენერალური მენეჯერი (1991 - 1998)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1986 - 1988)
  • ხობის სპეც.მოძრავი მექანიზირებული კოლონა 12, მუშა (1984 - 1985)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - კონსერვატორები“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (21-12-2016 )
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 - 21-12-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - კონსერვატორები“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (26-11-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 26-11-2012)
  • arrow
    ფრაქცია "დემოკრატიული ფრონტი" - ფრაქციის წევრი (31-10-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 31-10-2005)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (27-12-2016 )
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 )
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 27-12-2016)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (24-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2012 - 09-07-2013)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 26-11-2012)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-02-2005 - 31-10-2005)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-12-2004 - 31-10-2005)
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 06-12-2004)

კომისია

  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (18-03-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (27-12-2013 - 29-02-2016)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრალიის თანამეგობრობის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბელგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ლიტვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ეკვადორის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (21-03-2014 - 30-11-2014)
  • arrow
    მოლდოვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    არგენტინის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ლატვიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ლიტვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ხორვატიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ესპანეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევრონესტის (აღმოსავლეთის პარტნიორობის) საპარლამენტო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (04-03-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    ნატოს საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)

სხვა

  • arrow
    „ღია მმართველობის პარტნიორობის (OGP)“ ინიციატივაში საქართველოს პარლამენტის ჩართულობის უზრუნველსაყოფად შექმნილი ინტერფრაქციული ჯგუფი - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (16-03-2015 - 30-12-2015)
  • arrow
    გაეროს მიერ ინიციირებული ღია მმართველობის პარტნიორობის პროექტის ფარგლებში საქართველოს პარლამენტის გამჭვირვალობის ქარტიის ხელმოწერასთან დაკავშირებით ინტერფრაქციული ჯგუფი - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (12-02-2015 - 16-03-2015)
  • arrow
    საარჩევნო საკითხებზე მომუშავე ინტერფრაქციული ჯგუფი - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (26-12-2013 - 26-03-2014)
  • arrow
    საარჩევნო საკითხებზე მომუშავე ინტერფრაქციული ჯგუფი - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (14-06-2013 - 01-09-2013)