ანზორ ბოლქვაძე ანზორ ბოლქვაძე
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289217
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281539
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-629
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-142
  • დაბადების თარიღი
  • 09-09-1960

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - „მეტი სარგებელი ხალხს“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ხულო

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (11-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილე

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ხულო

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ნოვოჩერკასკის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამოქალაქო მშენებლობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ბათუმის ინდუსტრიული ტექნიკუმი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებელი

სამუშაო გამოცდილება

  • ხულოს გამგეობა, სამსახურის უფროსის მოვალეობის შემსრულებელი (2007 - 2007)
  • ხულოს მუნიციპალიტეტის გამგეობა, სამსახურის უფროსის მოვალეობის შემსრულებელი (2006 - 2007)
  • აჭარის სამონტაჟო-სარემონტო სამმართველო, ჯგუფის უფროსი (1985 - 1994)
  • მოძრავი მექანიზებული კოლონა, მუშა, ინჟინერი, ოსტატი (1982 - 1985)
  • საბჭოთა არმიის რიგებში სამსახური (1980 - 1982)
  • საქკოოპრემონტსპეცმშენი, ბრიგადირი (1980 - 1980)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 )
  • arrow
    ფრაქცია „დამოუკიდებელი მაჟორიტარები - ძლიერი რეგიონებისათვის“ - ფრაქციის მდივანი (07-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „დამოუკიდებელი მაჟორიტარები - ძლიერი რეგიონებისათვის“ - ფრაქციის მდივანი (07-11-2014 - 07-11-2014)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - მაჟორიტარები“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (21-10-2012 - 10-07-2013)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 )
  • arrow
    დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-11-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 28-03-2013)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 10-07-2013)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (02-10-2013 - 20-03-2015)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ლიტვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    მაკედონიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (24-04-2012 - 21-10-2012)
  • arrow
    გერმანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    თურქმენეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-10-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    ღია და გამჭვირვალე მმართველობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭო - საბჭოს წევრი (30-12-2015 - 18-11-2016)