პაატა მანჯგალაძე პაატა მანჯგალაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 12-08-1979

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (11-12-2020 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „გიორგი ვაშაძე-სტრატეგია აღმაშენებელი“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნე

სამუშაო გამოცდილება

  • ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს წევრი (2014 - 2017)
  • ინოვაციებისა და განვითარების ფონდის პროექტების მენეჯერი (2014 - 2017)
  • საქართველოს პარლამენტის შტატგარესე მოსამსახურე (2014 - 2016)
  • ლანჩხუთის,ოზურგეთისა და ჩოხატაურის სახელმწიფო რწმუნებულის - გუბერნატორის მოადგილე (2012 - 2013)
  • სახელმწიფო რწმუნებულის- გუბერნატორის მოადგელე, ვიცე-გუბერნატორი ლანჩხუთი, ოზურგეთისა და ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტებში (2012 - 2013)
  • საქართველოს სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის უფროსი აუდიტორი (2011 - 2012)
  • სახელმწიფო აუდიტიდ სამსახური. სახელმწიფო აუდიტორი (2011 - 2012)
  • საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს რესურსების მართვისა და კონტროლის დეპარტამენტის უფროსის (2009 - 2011)
  • საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს რესურსების მართვისა და კონტროლის დეპარტამენტის უფროსის მოადგილე (2008 - 2009)
  • შპს. „სანდო“ (საადვოკატო კომპანია) ადვოკატი (2002 - 2004)
  • საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის აჭარის ფილიალის იურისტი (2000 - 2001)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-11-2013)

სხვა

  • arrow
    პარლამენტის წევრის თანაშემწე (20-02-2019 - 11-12-2020)
  • arrow
    პარლამენტის წევრის თანაშემწე (14-04-2014 - 19-11-2016)
  • arrow
    წამყვანი სპეციალისტი (01-05-2006 - 22-09-2008)
  • arrow
    წამყვანი სპეციალისტი (16-05-2005 - 01-05-2006)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტის აპარატი - შტატგარეშე მოსამსახურე (01-10-2004 - 16-05-2005)