რევაზ არველაძე რევაზ არველაძე
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289116
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281228
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-605
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-024
  • დაბადების თარიღი
  • 28-10-1941

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ახმეტა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ელექტრიული ქსელები და სისტემები

სამუშაო გამოცდილება

  • ახმეტის ხის დამამუშავებელი კომბინატის ელექტროინჟინერი, მთავარი ენერგეტიკოსი (1964 - 1966)
  • საქართველოს ენერგეტიკის სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტი, უფროსი ინჟინერი, უფროსი მეცნიერმუშაკი (1966 - 1980)
  • საქართველოს მინისტრთა საბჭოს საქმეთა მმართველობა, უფროსი რეფერენტი, განყოფილების გამგის მოადგილე (1980 - 1985)
  • საქმთავარენერგოს უფროსის მოადგილე, უფროსის პირველი მოადგილე, მთავარი ინჟინერი (1984 - 1991)
  • საქართველოს ენერგეტიკისა და ჰიდროტექნიკურ ნაგებობათა სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის დირექტორი (1991 - 1996)
  • საქართველოს სათბობ-ენერგეტიკის მინისტრი (1992 - 1993)
  • საქართველოს სათბობ-ენერგეტიკის მინისტრის პირველი მოადგილე (1996 - 1997)
  • კორპორაცია „აგორა“, დირექტორი (1998 - 1999)
  • საქართველოს პარლამენტის ენერგეტიკის ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (1999 - 2004)
  • სს საქრუსენერგოს კონსულტანტი, ტექნიკური საბჭოს მრჩეველი (2004 - 2009)
  • საქართველოს ენერგეტიკის აკადემიის პრეზიდენტი (1999 - )

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკურ მეცნიეერებათა კანდიდატი
  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკის მეცნიერებათა დოქტორი
  • აკადემიური ხარისხი
  • საქართველოს საინჟინრო აკადემიის ნამდვილი წევრი (აკადემიკოსი)
  • აკადემიური ხარისხი
  • საქართველოს ენერგეტიკის აკადემიის ნამდვილი წევრი (აკადემიკოსი)
  • აკადემიური ხარისხი
  • რუსეთის საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა აკადემიის ნამდვილი წევრი საქართველოს მიმართულებით

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 )
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 22-04-2004)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (21-11-2016 )
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 )
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 21-11-2016)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი თურქეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)