გია ბენაშვილი გია ბენაშვილი
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289002
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281272
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-547
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-250
  • დაბადების თარიღი
  • 30-09-1964

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი. ლენინის სახელობის საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საინფორმაციო საზომი ტექნიკა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის იურიდიული ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი, სტუდენტი (1981 - 1986)
  • საწარმოო გაეთიანება „ანალიტხელსაწოს“ უფროსი ინჟინერი (1986 - 1988)
  • სსრ უშიშროების კომიტეტის ოპერთანამშრომელი (1988 - 1991)
  • სრ უშიშროების სამინისტროს უფროსი ოპერრწმუნებული (1991 - 1992)
  • საინფორმაციო-სადაზვერვო სამსახურის უფროსი ოპერრწმუნებული (1992 - 1993)
  • საქართველოს უშიშროების სამსახურის უფროსი ოპერრწმუნებული (1993 - 1994)
  • საქართველოს სამთავრობო დაცვის სამსახურის ცვლის უფროსი (1994 - 1996)
  • საქართველოს პრეზიდენტის ოპერსამსახურის სამსახურის უფროსი (1996 - 1998)
  • სახელმწიფო დაცვის სპეცსამსახურის უფროსის მოადგილე (1998 - 2003)
  • საბაჟო დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილე (2003 - 2005)
  • ფინანსთა სამინისტროს გენერალური ინსპექციის უფროსი (2005 - 2007)
  • შპს „კალა-კაპიტალის“ უსაფრთხოების სამსახურის ხელმძღვანელი (2007 - 2008)
  • შპს „ყაზტრანსგაზის“ უსაფრთხოების სამსახურის ხელმძღვანელი (2008 - 2009)
  • შპს „რომპეტროლის“ უსაფრთხოების სამსახურის ხელმძღვანელი (2009 - 2013)
  • შპს “ყაზტრანსგაზის“ უსაფრთხოების სამსახირის ხელმძღვანელი (2013 - 2014)
  • შპს „ყაზტრანსგაზ-თბილისის“ სპეცმმართველი (2014 - 2015)
  • გაზის ტრანსპორტირების კომპანიის გენერალური დირექტორი (2015 - 2016)
  • შპს „ყაზტრანსგაზი-თბილისის“ სპეციალური მმართველი (2016 - 2016)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • მედალი „საბრძოლო დამსახურებისათვის“ (28-06-1999)
  • ვახტანგ გორგასლის III ხარისხის ორდენი (24-06-2001)

საპატიო წოდება

  • წლის ხელმძღვანელი (12-12-2015)
  • მედალი „დარგის პროფესიონალი“ (07-08-2016)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 )

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 )
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 )

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ეგვიპტის არაბთა რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-03-2017 )
  • arrow
    ისრაელის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    სომხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ყაზახეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    პოლონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დემოკრატიისა და ეკონომიკური განვითარების ორგანიზაციის - სუამის საპარლამენტო ასამბლეა (GUAM PA), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )