ემზარ კვიციანი ემზარ კვიციანი
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289278
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281226
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-711
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-243
  • დაბადების თარიღი
  • 25-04-1961

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი, გაერთიანებული ოპოზიცია“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • უკრაინის ნაციონალური თავდაცვის აკადემია
  • სპეციალობა
  • სახმელეთო ჯარის მართვა

სამუშაო გამოცდილება

  • სს გაერთიანებული ენერგეტიკული სისტემა (2004 - 2006)
  • საქართველოს პრეზიდენტის სახელმწიფო რწმუნებული (2000 - 2004)
  • საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს მიმართულება კოდორის ხეობის სარდალი (1998 - 2004)
  • საქართველოს პრეზიდენტის სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილე (1998 - 2000)
  • თავდაცვის სამინისტროს სახმელეთო ჯარების დაზვერვის ოფიცერი (1995 - 1998)
  • თავდაცვის სამინისტროს ბატალიონ „მონადირის“ მეთაური (1993 - 1995)

დამატებითი ინფორმაცია

25/07/2006 - 28/02/2014 პოლიტიკური დევნილი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს პატრიოტები“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 )

კომიტეტი

  • arrow
    დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (21-02-2018 )
  • arrow
    დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (13-02-2018 - 21-02-2018)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (21-02-2017 )
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (14-12-2016 - 13-02-2018)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 21-02-2017)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრალიის თანამეგობრობის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    სერბეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    სლოვაკეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ლატვიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ლიეტუვას რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    პორტუგალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    ღია მმართველობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭო - საბჭოს წევრი (25-05-2018 )
  • arrow
    ღია და გამჭვირვალე მმართველობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭო - საბჭოს წევრი (16-01-2017 - 25-05-2018)