ირაკლი აბუსერიძე ირაკლი აბუსერიძე
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289105
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281253
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-233
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-023
  • დაბადების თარიღი
  • 25-11-1977

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფინანსები და საბანკო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის საკრებულოს წევრი (2014 - 2016)
  • რაგბის კავშირის სპორტული დირექტორი (2013 - 2016)
  • საფრანგეთის რაგბის კლუბების „ორიაკი“, „ორლეანი“, „ოსერი“ მოთამაშე (2002 - 2013)
  • საქართველოს რაგბის ეროვნული ნაკრების მოთამაშე (2000 - 2013)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების მედალი (01-01-2001)
  • ღირსების ორდენი (01-01-2010)

საპატიო წოდება

  • სპორტის რაინდი (01-01-2013)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - მწვანეები“ - ფრაქციის მდივანი (20-01-2017 )
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 - 20-01-2017)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (05-06-2017 )
  • arrow
    სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (13-02-2017 )
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-02-2017 - 05-06-2017)
  • arrow
    სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-02-2017 - 13-02-2017)
  • arrow
    სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (21-11-2016 - 20-01-2017)
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 20-01-2017)
  • arrow
    სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 21-11-2016)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრალიის თანამეგობრობის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ახალი ზელანდიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბრაზილიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    საუდის არაბეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    საფრანგეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ლიტვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ყაზახეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ფრანგულენოვანი ქვეყნების საპარლამენტო ასამბლეა (APF), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )