პაატა მხეიძე პაატა მხეიძე
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289215
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281268
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-436
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-138
  • დაბადების თარიღი
  • 09-05-1960

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

მაჟორიტარი პარლამენტის წევრის ბიურო

  • მისამართი
  • რუსთავი, მეგობრობის გამზირი №2
  • ბიუროს ტელეფონის ნომერი
  • 0341250050
  • მიღების დღეები
  • არასასესიო კვირაში ოთხშაბათს და ხუთშაბათს 11:00 - 18:00

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სასჯელაღსრულების და პრობაციის სამინისტროს საგამოძიებო დეპარტამენტის უფროსის მოადგილე (2015 - 2016)
  • საქართველოს გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების დაცვის სამინისტრო (2015)
  • თბილისის მერიის მონიტორინგის სამმ-ოს უფროსი (2014 - 2015)
  • შპს „ფესვები XXI-ის“ კონსულტანტი სამართლებრივ საკითხებში (2011 - 2014)
  • შემოსავლების სამსახურის თბილისის საგადასახადო ცენტრის გან-ის უფროსი, სამმ-ოს უროსის მოადგილე, სამმ-ოს უფროსი (2010 - 2011)
  • ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საგამოძიებო დეპარტამენტის გამომძიებელი, გან-ის უფროსის მოადგილე, სამმ-ოს უფროსის მოადგილე, დეპ-ია უფროსის მოადგილე (2005 - 2010)
  • საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს აღსრულების დეპარტამენტის თავ-რე, იუსტიციის სასწავლო ცენტრის დირექტორი, ი. ჭავჭავაძის სახ.უნივერსიტეტის ლექტორი (2001 - 2004)
  • საქართველოს პროკურატურის ბუნების დაცვის პროკურორის თანაშემწე, თერჯოლის პროკურორის თანაშემწე, თბილისის პროკურორის თანაშემწე, სასჯელაღსრულების კანონების დაცვაძე ზედამხედველობის თბილისის პროკურორის მოადგილე, გენერალური პროკურატურის სამმართველოს უფროსი (1990 - 2001)
  • ახალგაზრდული ორგანიზაციების საორგანიზაციო გან-ის უფროსი, მეორე მდივანი, ახალგაზრდული ორგანიზაციის თავმჯდომარის მოადგილე (1984 - 1990)
  • რუსთავის შემკეთებელ-მექანიკური ქ-ნის ზეინკალი (1983 - 1984)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1981 - 1983)
  • რუსთავის შემკეთებელ-მექანიკური ქ-ნის ზეინკალი (1977 - 1981)

სპეციალური წოდებები

  • წოდების რანგი
  • უფროსი სპეციალური წოდება
  • წოდება
  • იუსტიციის უფროსი მრჩეველი
  • მინიჭების თარიღი
  • 01-01-2002

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - ძლიერი ეკონომიკა“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (06-02-2018 )
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - ძლიერი ეკონომიკა“ - ფრაქციის მდივანი (27-12-2017 - 06-02-2018)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - რეგიონების განვითარებისთვის“ - ფრაქციის წევრი (22-12-2016 - 26-12-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 - 22-12-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-01-2018 )
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-01-2018 )
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (24-01-2017 - 25-01-2018)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-12-2016 - 25-01-2018)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 28-12-2016)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2017 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (07-03-2018 - 08-06-2018)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბელგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბრაზილიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ირლანდიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ისრაელის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    მოლდოვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ფინეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    რუმინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )