ავთანდილ ენუქიძე ავთანდილ ენუქიძე
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281128
  • ოთახი (თბილისი)
  • A-214
  • დაბადების თარიღი
  • 13-12-1954

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (02-02-2021 )

  • პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილე

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (11-12-2020 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი, გაერთიანებული ოპოზიცია“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საავტომობილო გზები

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს შსს სხვადასხვა თანამდებობებზე (1990 - 2003)
  • რკინიგზის თბილისის კვანძის პარტიული კომიტეტის მდივანი (1988 - 1990)
  • სალოკომოტივო დეპოს პარტიული კომიტეტის მდივანი (1985 - 1988)
  • კომკავშირის ლენინის რაიკომის პირველი მდივანი (1983 - 1985)
  • კომკავშირის ცკ-ის კომისარი (1983)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის კათედრის თანამშრომელი, კომკავშირის მდივანი (1978 - 1983)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის სტუდენტი (1973 - 1978)
  • თბილისის ტყავსაგალანტერო ფაბრიკის მუშა (1971 - 1972)

დამატებითი ინფორმაცია

მედალი 10 წელი უმწიკლო სამსახურისათვის (შსს) მედალი 15 წელი უმწიკლო სამსახურისათვის (შსს)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (05-01-2021 - 15-02-2021)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ისრაელის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    მექსიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    საბერძნეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (05-01-2021 )

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    ღია მმართველობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭო - საბჭოს წევრი (21-01-2021 )