თამარ ტალიაშვილი თამარ ტალიაშვილი
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281569
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-233
  • დაბადების თარიღი
  • 13-12-1978

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (11-12-2020 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართლის დოქტორი

სამუშაო გამოცდილება

  • ევროპის საბჭოს რეგიონთა კონგრესის ვიცე-პრეზიდენტი (2018 - )
  • საქართველოს ადგილობრივ თვითმმართველობათა ეროვნული ასოციაციის ვიცე-პრეზიდენტი (2017 - 2020)
  • თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს წევრი, განათლებისა და კულტურის კომისიის თავმჯდომარე (2017 - 2020)
  • თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს წევრი, განათლებისა და კულტურის კომისიის თავმჯდომარე (2014 - 2017)
  • შშს-ს აკადემიის პრორექტორი (2014)
  • შშს-ს ადმინისტრაციის უფროსი (2012 - 2014)
  • ამერიკის იურისტთა ასოციაცია, დელეგატი (2011 - 2012)
  • საქართველოს დავით აღმაშენებლის სახელობის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის დეკანი (2010 - 2011)
  • Masry&Vititoe (მესრი და ვიტიტო) Law Offices იურიდიული ოფისები (2006 - 2012)
  • GTZ იუსტიციისა და სამართლის რეფორმა ამიერკავკასიაში, იურისტი (2005)
  • USAID ფისკალური რეფორმების პროექტი, სამართლებრივი პროგრამის მეჯნეჯერი, იურისტი (2004)
  • „ბეგიაშვილი და კომპანია“ სტაჟირება, იურისტი (2002)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • სამართლის დოქტორი

დამატებითი ინფორმაცია

მაქს პლანკის საერთაშორისო ინტელექტუალური საკუთრების ინსტიტუტის მოწვეული მკვლევარი 01.07.2002 - 01.12.2003

ზაარლენდის უნივერსიტეტის სტუდენტი 1998/1999 წწ.

ორჰუსის უნივერსიტეტის სტუდენტი 1996 წ.

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (11-12-2020 )

კომიტეტი

  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (23-12-2020 )
  • arrow
    სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (17-12-2020 )
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2020 - 23-12-2020)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    მონტენეგროს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (18-02-2021 )
  • arrow
    სერბეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (18-02-2021 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა (PACE), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (05-01-2021 )

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    გენდერული თანასწორობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭო - საბჭოს წევრი (27-01-2021 )
  • arrow
    ბავშვის უფლებათა დაცვის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭო - საბჭოს წევრი (22-01-2021 )