მიხეილ სარჯველაძე მიხეილ სარჯველაძე
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281156
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-619
  • დაბადების თარიღი
  • 22-12-1978

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (11-12-2020 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს იუსტიციის მინისტრის პირველი მოადგილე (2018 - 2020)
  • საქართველოს იუსტიციის მინისტრის მოადგილე (2013 - 2018)
  • სსიპ აღსრულების ეროვნული ბიურო - თავმჯდომარე (2012 - 2013)
  • სპს "საადვოკატო გაერთიანება - სარჯველაძე და მშვენიერაძე" - ადვოკატი, პარტნიორი (2010 - 2012)
  • კს "სვანიძე და პარტნიორები" - ადვოკატი, პარტნიორი (2003 - 2010)
  • შპს "საადვოკატო ბიურო - კორძაძე და სვანიძე" - ადვოკატი (1999 - 2003)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (11-12-2020 )

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2020 - 23-12-2020)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (11-12-2020 )

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ირლანდიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ბრაზილიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევრონესტის საპარლამენტო ასამბლეა (EURONEST PA), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (05-01-2021 )

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    ღია მმართველობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭო - საბჭოს წევრი (21-01-2021 )

სხვა

  • arrow
    კომისიის წევრი (11-12-2020 - 11-12-2020)