შალვა პაპუაშვილი შალვა პაპუაშვილი
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281205
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-240
  • დაბადების თარიღი
  • 26-01-1976

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (11-12-2020 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო სამართალი
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საარლენდის უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ევროპული კერძო სამართალი

სამუშაო გამოცდილება

  • გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების (GIZ) საქართველოს გუნდის ხელმძღვანელი (2017 - 2020)
  • გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების (GIZ) პროგრამის ხელმძღვანელის მოადგილე (2015 - 2017)
  • ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის ასოცირებული პროფესორი (2015 - )
  • კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის ასოცირებული პროფესორი (2012 - 2015)
  • გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების (GIZ) ჯგუფის ხელმძღვანელი (2007 - 2015)
  • სამოქალაქო საბჭო თავდაცვისა და უსაფრთხოების საკითხებში, ექსპერტი ადამიანის უფლებათა საკითხებში (2005 - 2006)
  • გერმანიის ტექნიკური თანამშრომლობის საზოგადოების (GTZ) უფროსი სამართლებრივი ექსპერტი (2003 - 2007)
  • საარლენდის უნივერსიტეტის დოქტორანტურა (Dr.iur.) (2000 - 2002)
  • საადვოკატო ბიურო Heimes&Muller - ადვოკატის თანაშემწე (2000 - 2001)
  • საარლენდის უნივერსიტეტის მაგისტრატურა (LL.M.) (1998 - 1999)
  • საქართველოს პარლამენტის წევრის თანაშემწე (1996 - 1998)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • სამართლის დოქტორი,ასოცირებული პროფესორი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (11-12-2020 )

კომიტეტი

  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2020 )
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (17-12-2020 )

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრალიის თანამეგობრობის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ავსტრიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ირანის ისლამური რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (18-02-2021 )
  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ინდოეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    უზბეკეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    შვეიცარიის კონფედერაციის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (18-02-2021 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროკავშირი-საქართველოს საპარლამენტო ასოცირების კომიტეტი (EU-GEORGIA PAC), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (05-01-2021 )
  • arrow
    ევრონესტის საპარლამენტო ასამბლეა (EURONEST PA), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (05-01-2021 )

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    ღია მმართველობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭო - საბჭოს წევრი (21-01-2021 )

სხვა

  • arrow
    სომხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    საჯარო სამართლის იურიდიული პირის − საქართველოს პარლამენტის კვლევითი ცენტრის სამეთვალყურეო საბჭო - საბჭოს წევრი (11-02-2021 )