კახა კახიშვილი კახა კახიშვილი
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281241
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-541
  • დაბადების თარიღი
  • 22-03-1973

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (11-12-2020 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №4 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

მაჟორიტარი პარლამენტის წევრის ბიურო

.

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს მთავრობის ადმინსტრაცია - პრემიერ მინისტრის მრჩეველი სამართლებრივ საკითხებში (2019 - 2020)
  • საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი (2018 - 2019)
  • საქართველოს სასჯელაღსრულებისა და პრობაციის მინისტრი (2015 - 2018)
  • საქართველოს სასჯელაღსრულებისა და პრობაციის მინისტრის პირველი მოადგილე; სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისიის წევრი; სისხლის სამართლის რეფორმის უწყებათაშორისი საკოორდინაციო საბჭოს წევრი; ექსპერტთა კლუბის წევრი. (2014 - 2015)
  • ევროპულ ფასეულობათა ინსტიტუტის თანადამფუძნებელი (2012 - )
  • საქართველოს ანტიკორუფციული საბჭოს წევრი (2012 - )
  • სააეჩევნო სიის დაზუსტების სახ. კომისიის წევრი, არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენელი (2012 - )
  • არასამთავრობო ორგანიზაცია "საზოგადოებრივი დამცველი"-ს სამართლებრივი დირექტორი (2011 - )
  • საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრი (2010 - 2014)
  • საარჩევნო და პოლიტიკური კვლევის ცენტრის დირექტორი (2008 - 2014)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (11-12-2020 )

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (23-12-2020 )
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2020 )

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ბელგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ერაყის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    მოლდოვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ინდონეზიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (18-02-2021 )
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )
  • arrow
    ყაზახეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (18-02-2021 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დემოკრატიისა და ეკონომიკური განვითარების ორგანიზაციის - სუამის საპარლამენტო ასამბლეა (GUAM PA), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (05-01-2021 )

სხვა

  • arrow
    სომხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (18-02-2021 )