empty

ხევიაშვილი გიორგი

სახელი: გიორგი

გვარი: ხევიაშვილი

დაბადების თარიღი: 05-03-1964

საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები

სამუშაო გამოცდილება: · 02.11.1981 - 16.03.1982 რუსთავის სარემონტო სამმართველო. მუშა · 18.03.1982 - 18.12.1984 კრწანისის მეღორეობის კომპლექსი. მუშა · 1984 - 1986 სამხედრო სავალდებულო სამსახური · 1987 - 1989 რუსთავის ფსიქონევროლოგიური დისპანსერი · 1989 - 1994 საქართველოს ზოოვეტერინალური ინსტიტუტი. სტუდენტი · 1993 - 1995 ზოოვეტერინალური ინსტიტუტის სასწავლო ექს. მეურნეობა · 1994 - 1995 ქვემო ქართლის სამხარეო ადმინისტრაცია · 1995 - 1999 საქართველოს პარლამენტის წევრი · 1999 - 2004 საქართველოს პარლამენტის წევრი

განათლება: სამართალმცოდნეობა; თბილისის ივ. ჯავახიშვილის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტი

უცხო ენა: რუსული

უფლებამოსილების შეწყვეტა: 14-12-2005 სხვა თანამდებობაზე დანიშვნის გამო