გიორგი წერეთელი გიორგი წერეთელი
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532) 2289152
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281164
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-401
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-137
  • დაბადების თარიღი
  • 23-02-1964

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - „მეტი სარგებელი ხალხს“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (24-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილე

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „ბურჯანაძე - დემოკრატები“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • მთაწმინდა

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (23-02-2000 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილე

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს მთავრობის ვიცე-პრემიერი, ჯანმრთელობისა და სოციალურ საკითხტა დაცვის მინისტრი (2004)
  • თბილისის საკრებულოს ფრაქცია "თბილისის" თავმჯდომარე (1998 - 1999)
  • თბილისის მერია, მუნიციპალიტეტის პრემიერის მოადგილე, დეპარტამენტის თავმჯდომარე (1995 - 1998)
  • თბილისის მერია, ვაკის რაიონის გამგეობის თავმჯდომარე (1995)
  • თბილისის მერია, მუნიციპალიტეტის პრემიერის მოადგილე, დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე (1995)
  • კლინიკური და ექსპერიმენტული ნევროლოგიის ინსტიტუტი, ნევროლოგი (1989 - 1995)
  • კლინიკური და ექსპერიმენტული ნევროლოგიის ინსტიტუტი, ორდინატურა (1987 - 1989)
  • რესპუბლიკის ცენტრალური კლინიკური საავადმყოფო, ექიმი-ინტერნი (1986 - 1987)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • წმინდა გიორგის სახელობის გამარჯვების ორდენი (01-01-2012)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ევროპული საქართველო - მოძრაობა თავისუფლებისთვის“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (23-06-2017 )
  • arrow
    ფრაქცია „მოძრაობა თავისუფლებისთვის - ევროპული საქართველო“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (30-01-2017 - 23-06-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ევროპული საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (13-01-2017 - 30-01-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 - 13-01-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (10-05-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (09-02-2017 )
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (09-02-2017 )
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (21-11-2016 - 13-01-2017)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 13-01-2017)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 21-11-2016)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (22-10-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (07-05-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-05-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (08-12-1999 - 10-05-2002)
  • arrow
    თვითმმართველობისა და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (25-11-1999 - 08-12-1999)

კომისია

  • arrow
    ”საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატების შეტანის შესახებ” საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (24-10-2006 - 24-10-2006)
  • arrow
    ძველი თბილისის ისტორიულ უბნებში შენობა-ნაგებობების რესტავრაციისა და ახალი მშენებლობების კანონიერების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისიის შექმნის თაობაზე - კომისიის წევრი (14-03-2001 - 22-04-2004)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    უნგრეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ლიეტუვას რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ფინეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ყაზახეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    პოლონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    პორტუგალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    შვედეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფინეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    შვედეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    მაკედონიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (24-04-2012 - 21-10-2012)
  • arrow
    ბოსნია-ჰერცეგოვინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (24-04-2012 - 21-10-2012)
  • arrow
    ალბანეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (24-04-2012 - 21-10-2012)
  • arrow
    პერუს რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (20-12-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    მექსიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (11-11-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ბელგიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ნორვეგიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    აშშ-ის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა (OSCE PA), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )
  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    მართლმადიდებლობის საპარლამენტთაშორისო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (22-03-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-07-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU), საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (02-03-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    ევროკავშირი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU) - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარესთან არსებული გენდერული თანასწორობის საკითხების საკონსულტაციო საბჭო - საბჭოს წევრი (20-08-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარესთან არსებული გენდერული თანასწორობის საკითხების საკონსულტაციო საბჭო - საბჭოს წევრი (27-10-2004 - 07-06-2008)

სხვა

  • arrow
    საარჩევნო საკითხებზე მომუშავე ინტერფრაქციული ჯგუფი - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (07-03-2013 - 01-09-2013)
  • arrow
    საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის შესახებ - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (03-09-2002 - 22-04-2004)